STAR4.E42.1.OP ( 42X137) OP Cable Drag Chain
STAR4.E42.1.OP ( 42X137) OP Cable Drag Chain Specification
  • Usage
  • Industrial
  • Size
  • 42X137
  • Height
  • 42 Millimeter (mm)
  • Product Type
  • Cable Drag Chain
  • Weight
  • 3.75 Kilograms (kg)
  • Color
  • Black
  • Width
  • 137 Millimeter (mm)
  • Length
  • 1 Meter (m)
  • Wire Range
  • Depends on Sizes
  • Fence Width
  • 163 Millimeter (mm)
  • Fence Length
  • 1 Meter (m)
  • Warranty
  • 1 Year
STAR4.E42.1.OP ( 42X137) OP Cable Drag Chain Trade Information
  • Minimum Order Quantity
  • 5 Meter
  • Supply Ability
  • 500 Per Day
  • Delivery Time
  • 7 Days
  • Sample Available
  • No
  • Packaging Details
  • Strong Packing
  • Certifications
  • Available
About STAR4.E42.1.OP ( 42X137) OP Cable Drag Chain
  • STAR4.E42.1.OP
  • Inner Height :- 42 MM
  • Outer Height :- 64 MM
  • Inner Width :- 137 MM
  • Outer Width :- 163 MM
  • Bending Radius :- 75,100,115,150,160,175,200,250,300,350,
  • Type :- Open
  • Material :- Nylon 66 ( PA-66 with 30% Fiber Glass )